femmes logo

Rozlučka se svobodou pro budoucí nevěstu

28. 6. 2023

Obsah

Když se řekne „rozlučka se svobodou“, většina z nás si představí opíjejícího se budoucího ženicha, který se snaží s partou kamarádů zažít na poslední chvíli, co se dá. Rozlučka se svobodou ale nemusí být jen o extrémní konzumaci alkoholu, rozlučku si může užít i budoucí nevěsta se svými družičkami a přítelkyněmi a povýšit ji na mnohem kultivovanější zážitek. Čeká vás svatba? Pak rozlučku se svobodou rozhodně nevynechávejte. Jak může vypadat taková rozlučka se svobodou pro nevěstu?

Jak vypadá rozlučka se svobodou?

Rozlučky se svobodou mají různé formy a tradice v různých kulturách a zemích, ale společným cílem je vytvořit nezapomenutelný zážitek pro snoubence a jejich blízké. Během těchto událostí se často konají různé aktivity a hry, které mají za úkol rozptýlit a pobavit všechny účastníky a především je připravit na nadcházející svatbu a vstup do manželství. Rozlučky se svobodou mohou být spojeny s tradičními akcemi, ale i adrenalinovými zážitky. Výjimkou nebývá ani skok padákem nebo jízda na divoké vodě. Paintball už se pomalu stává v této oblasti tradicí. Jde o to, aby zážitky byly intenzivní a nezapomenutelné. Rozlučka se svobodou je takovou tradicí, která slouží jako přechodový rituál a připomíná snoubencům, že jejich svobodné dny brzy skončí a čeká je nová a vzrušující etapa života. Je to doba oslav, zábavy a vytváření nezapomenutelných vzpomínek, které se snoubencům a jejich blízkým vryjí do paměti na celý život.

Otázky důležité pro plánování rozlučky

Ať již jde o dámskou nebo pánskou rozlučku, vždy by se plánování měli ujmout blízcí snoubenců. Tedy v případě nevěsty družičky a kamarádky a v případě ženicha svědkové a kamarádi. Zaměříme-li se na dámskou rozlučku, měla by si vzít hlavní plánování na starosti jedna z družiček a v první řadě zjistit přání nevěsty. Jak si celou rozlučku představuje? Chce oslavu s větším množstvím lidí anebo ryze komorní akci? Kdo všechno by měl být na rozlučku pozván? Jen přátelé a rodina anebo i další důležité osoby? Jaký rozpočet na celou akci nevěsta plánuje? Bude se jednat o jeden večer anebo bude potřeba shánět pro hosty také ubytování? A to nejdůležitější, kdy a kde celá akce proběhne? Jaké jídlo se bude podávat a jaké aktivity a zábava budou celou rozlučku provázet? To jsou všechno otázky, které by měla pořadatelka s nevěstou probrat. A když jsou tyto body jasné, přichází na řadu to nejpříjemnější. A to je volba zábavy.

Jakou zábavu na rozlučku?

Možností je opravdu nepřeberné množství, od těch tradičních, mezi které patří například převlékání do vtipných kostýmů, karaoke v baru, hry s tématikou svatby a manželství až po naučné workshopy. Třeba takové lekce tance, míchání koktejlů, vaření anebo malování mohou zajímavě doplnit rozlučkovou oslavu. Nevěsty milující adrenalin nepohrdnou skokem padákem nebo bungee jumpingem, raftingem anebo je může nadchnout den strávený v lanovém parku. Rozlučku se svobodou můžete strávit také na festivalu, pokud je zrovna sezóna. Je nevěsta trochu línější anebo si ráda dopřává tělesných rozkoší? Naplánujte rozlučku se svobodou ve wellness centru anebo ji vezměte na thajskou masáž. Pro snoubence může být zajímavá také párová masáž, která jim odhalí mnoho dosud nepoznaných zážitků.

Přečtěte si také: Dámská rozlučka se svobodou: inspirace na výlet nebo víkendový pobyt s kamarádkami

A co dárky pro budoucí novomanžele?

Každý host sebou na rozlučku může přinést dárek, který by byl vhodný i na svatbu. Typicky se jedná o šperky, praktické věci do domácnosti anebo malé vtipné drobnosti, které vykouzlí úsměv na tváři budoucí nevěsty. Hodit se může také svatební album, které nevěsta později naplní vzpomínkami ze svatby, nebo deník pro novomanžele, do kterého mohou zaznamenávat své společné zážitky a cíle. Darovat můžete také zážitek. Vstupenky na koncert nebo do divadla, wellness pobyt anebo dárkový poukaz na romantickou večeři v oblíbené restauraci. Pokud nevíte, co snoubencům na rozlučku přinést, vsaďte na peníze. Darujte je ale v zajímavém kabátě. Nevěsta si bude moci sama určit, za co je utratí.

Teď už znáte odpovědi na praktické otázky spojené s rozlučkou se svobodou a zbývá to jediné, pořádně si celou akci užít. Tak nezapomeňte, že rozlučka se svobodou je jednou (dvakrát, třikrát…) za život a pořádně to roztočte. Ať je, na co vzpomínat.


Mohlo by vás také zajímat:

vztahy
Femmes.cz – Copyright © 2024