femmes logo

Black Tie Dress Code pro ženy

23. 6. 2023
Black tie

Obsah

Black tie dress code je formální a elegantní dress code vhodný pro společenské události. Tento článek vám poskytne podrobný průvodce o tom, jak se správně obléci do black tie dress codu, včetně výběru šatů, doplňků a stylingu.

Co je black tie dress code?

Black tie dress code je formální dress code pro společenské akce, který vyžaduje elegantní a sofistikovaný vzhled. Nejčastěji se používá na večerních událostech, jako jsou plesy, galavečery a formální večeře. Dodržení tohoto dress codu je důležité, abyste vypadali vkusně a elegantně.

Elegantní večerní šaty

Pro black tie dress code je nejvhodnější volbou elegantní večerní šaty. Zvolte šaty, které vám dobře sedí a zdůrazňují vaši postavu. Mějte na paměti, že šaty by měly vypadat formálně a sofistikovaně. Existuje mnoho stylů, které můžete zvolit, včetně šatů s jednoduchým střihem, šatů s rukávy nebo plisovaných šatů. Důležité je, aby šaty působily elegantně a dodávaly vám sebevědomí.

Správný střih šatů

Při výběru šatů pro black tie dress code je důležité zvolit takový střih, který vám lichotí a zároveň působí elegantně. Měly by vám dobře sedět a zdůrazňovat vaši postavu. Doporučuje se volit šaty s lehce přizpůsobeným střihem, které se ladí s vašimi křivkami. Správný střih šatů vám pomůže vytvořit skvělý vzhled a podtrhnout vaši ženskost.

Volba barvy šatů

Tradiční volbou pro black tie dress code jsou černé šaty. Nicméně, v dnešní době jsou povoleny i jiné tmavé barvy, jako je tmavě modrá, temně zelená nebo temně šedá. Je důležité vyhnout se výrazným vzorům a pastelovým odstínům. Místo toho volte jednobarevné šaty v hlubokých odstínech, které vytvářejí luxusní a elegantní dojem. Barva šatů by měla ladit s vaším tónem pleti a dodávat vám svěžest.

Dekolt a délka šatů

Black tie dress code vyžaduje, aby šaty měly elegantní a vkusný dekolt. Můžete zvolit hluboký výstřih nebo subtilní zapínání na krku. Důležité je, aby dekolt působil vkusně a podtrhoval vaši krásu. Délka šatů by měla být taková, aby dodržovala dress code. Většinou se doporučuje délka po kolena nebo delší šaty, které končí nad kotníky.

Doporučené materiály

Pro black tie dress code se doporučují luxusní materiály, které vypadají a cítí se exkluzivně. Mezi doporučené materiály patří hedvábí, samet, satén nebo šifon. Tyto materiály dodají vašim šatům luxusní vzhled a pocit kvality. Pokud si vyberete šaty z těchto materiálů, budete se cítit pohodlně a zároveň budete vypadat elegantně.

Doplnění šatů elegantními doplňky

K elegantním šatům patří i vhodné doplňky. Doporučuje se vybrat si elegantní šperky, které dodají vášemu outfitu jemnost a eleganci. Zvolte náušnice, náhrdelníky, prsteny nebo náramky, které ladí s celkovým stylem vašeho oblečení. Kromě šperků můžete přidat do vašeho outfitu i vhodnou kabelku, která ladí s barvou a stylem šatů. Důležité je, aby doplňky nebyly příliš výrazné, ale působily vkusně a elegantně.

Vhodné boty pro black tie dress code

K black tie dress code se nejčastěji nosí lodičky s vysokým podpatkem. Dbejte na to, aby boty byly elegantní a pohodlné zároveň. Zvolte neutrální barvy, jako je černá, stříbrná nebo zlatá, které se dobře kombinují s různými odstíny šatů. Podpatky by měly být dostatečně stabilní, abyste se s nimi cítila pohodlně po celý večer. Pamatujte také na to, aby vám boty správně seděly a nevyvolávaly nepříjemné bolesti nohou.

Vlasy a líčení

Účes a líčení jsou nedílnou součástí celkového looku pro black tie dress code. Zvolte účes, který ladí s elegancí šatů a dodává vám sofistikovaný vzhled. Můžete zvolit vlny, elegantní drdoly nebo vyčesané vlasy. Pamatujte také na to, aby vaše líčení bylo sofistikované a vkusné. Použijte jemné odstíny stínů a rty zdůrazněte elegantním rtěnkou. Dbejte na to, aby vaše líčení bylo přirozené a dodávalo vám zářivý vzhled.

Úprava nehtů

K dokonalému vzhledu pro black tie dress code patří i upravené nehty. Mějte nehty v neutrálních barvách nebo klasickém červeném laku. Můžete si také dopřát jemné zdobení, jako jsou perličky nebo kamínky. Dbejte na to, aby vaše nehty byly krásně upravené a dodávaly vám eleganci.

Shrnutí pravidel pro black tie dress code

Výběr šatů, doplňků, obuvi a celkového vzhledu pro black tie dress code je důležitý pro to, abyste se cítila sebevědomě a elegantně na společenských událostech. Dodržujte pravidla týkající se střihu, barvy a délky šatů. Volte luxusní materiály a doplňte šaty elegantními šperky a vhodnou kabelkou. Mějte upravené vlasy, líčení a nehty. A nezapomeňte na pohodlnou obuv, která vám umožní tancovat a bavit se celý večer.

Často kladené otázky (FAQs)

 1. Jaký je rozdíl mezi black tie a white tie dress codem?
  • Black tie dress code je formální, ale méně přísný než white tie dress code. White tie dress code vyžaduje velmi formální oblečení, včetně dlouhých večerních šatů a fraku pro muže.
 2. Mohu nosit večerní oblek místo šatů?
  • Večerní oblek je spíše určen pro muže. Pro black tie dress code je vhodnější zvolit elegantní večerní šaty.
 3. Jaký je vhodný účes pro black tie dress code?
  • Vhodné účesy pro black tie dress code zahrnují vlny, elegantní drdoly nebo vyčesané vlasy. Zvolte účes, který ladí s elegancí šatů a dodává vám sofistikovaný vzhled.
 4. Jaké šperky si vybrat pro black tie dress code?
  • Pro black tie dress code volte elegantní šperky, jako jsou náušnice, náhrdelníky, prsteny nebo náramky. Zvolte šperky, které ladí s celkovým stylem vašeho outfitu a dodávají vám jemnost a eleganci.
 5. Jaká je správná délka šatů pro black tie dress code?
  • Většinou se doporučuje délka šatů po kolena nebo delší šaty, které končí nad kotníky. Důležité je dodržet dress code a zvolit délku, která působí elegantně a sofistikovaně.

Závěr

Black tie dress code vyžaduje formální a elegantní oblékání pro společenské akce. Výběr správných šatů, doplňků, obuvi, úprava vlasů, líčení a nehtů jsou klíčem k dokonalému vzhledu. Dodržujte pravidla a buďte hvězdou večera na každé události s black tie dress code.


Mohlo by vás také zajímat:

krása
Femmes.cz – Copyright © 2024