femmes logo

Jak si vyrobit přírodní kosmetiku doma

9. 2. 2023
jak si vyrobit přírodní kosmetiku

Obsah

V posledních letech se stále více lidí zajímá o přírodní a ekologický životní styl, včetně používání přírodní kosmetiky. Tyto produkty neobsahují škodlivé chemikálie a jsou vyrobeny z přírodních surovin. Navíc výroba přírodní kosmetiky doma je jednoduchá a levná.

Postup výroby 

 1. Vyberte si suroviny: Pro výrobu přírodní kosmetiky můžete použít suroviny jako oleje, másla, med, ovocné a zeleninové šťávy, bylinky a éterické oleje. Tyto suroviny lze snadno zakoupit v obchodě se zdravou výživou nebo online. 
 1. Připravte si nádobí a nástroje: Pro výrobu přírodní kosmetiky budete potřebovat nádobí a nástroje jako misky, lžíce, mixér a sterilizované nádoby na skladování. 
 1. Vyberte si recept: Existuje mnoho receptů na výrobu přírodní kosmetiky, od jednoduchých krémů až po složité masky na obličej. Vyberte si ten, který vám nejlépe vyhovuje a splňuje vaše potřeby. 
 1. Výroba kosmetiky: Smíchejte všechny suroviny dle receptu a míchejte, dokud nedosáhnete požadované konzistence. Následně přelijte do sterilizované nádoby a nechte vychladnout. 
 1. Skladování: Přírodní kosmetika by měla být skladována v chladu a temnu, aby se zachovala její čerstvost a účinnost. U některých výrobků je nutné je skladovat v lednici. 

Ukázka receptu na výrobu přírodní kosmetiky doma

Zde je recept na výrobu jednoduchého a přírodního hydratačního krému. Tento hydratační krém můžete vyrobit v malých množstvích a bez použití syntetických složek. Je vhodný pro všechny typy pleti a můžete si ho přizpůsobit přidáním různých esenciálních olejů dle vašich potřeb a preference.

Složení:

 • 2 lžíce včelího vosku
 • 2 lžíce kokosového oleje
 • 2 lžíce mandlového oleje
 • 10 kapek esenciálního oleje dle Vašeho výběru (např. levandulový, neroli, atd.)

Postup:

 1. V misce rozpusťte včelí vosk a kokosový olej na mírném ohni, dokud se úplně nerozpustí.
 2. Odstraňte misku z tepla a přidejte mandlový olej a esenciální olej. Míchejte, dokud se všechny složky nespojí.
 3. Nalijte směs do sterilní nádoby a nechte vychladnout a ztuhnout.
 4. Hotový krém uchovejte v lednici a používejte dle potřeby.

Závěr

Výroba přírodní kosmetiky doma je jednoduchá a zábavná činnost, která vám umožní vyzkoušet si nové recepty a používat pouze přírodní suroviny. Navíc přírodní kosmetika je šetrná k pokožce a neobsahuje škodlivé chemikálie. To ji činí vhodnou pro každodenní použití. Zkuste si vyrobit svou vlastní přírodní kosmetiku doma a užívejte si její příznivé účinky na vaši pokožku. 


Mohlo by vás také zajímat:

krása
Femmes.cz – Copyright © 2024