femmes logo

Jak vyzrát na mastné vlasy v 10 krocích

9. 2. 2023
jak vyzrát na mastné vlasy

Obsah

Mastné vlasy jsou častým problémem mnoha lidí, kteří bojují s nadměrným leskem, neustálým pocitem nečistoty a těžkými vlasy. Tyto problémy mohou být způsobeny špatnými návyky, genetikou nebo životním stylem. Naštěstí existuje několik kroků, které mohou pomoci vrátit vlasy zpět do kondice a zlepšit jejich celkový vzhled. V tomto článku vám poradíme, jak poškozené vlasy vrátit zpět do kondice a jak vyzrát na mastné vlasy. 

Jak vyzrát na mastné vlasy

Pokud trpíte mastnými vlasy, můžete vyzrát těmito kroky: 

  1. Myjte si vlasy častěji: Mastné vlasy potřebují častější mytí, aby se odstranila přebytečná mazová produkce. 
  1. Použijte šampony na mastné vlasy: Tyto šampony jsou speciálně navrženy tak, aby řešily problém s mastnými vlasy a zlepšily jejich vzhled. 
  1. Nepoužívejte stylingové produkty na kořeny vlasů: Stylingové produkty jako lak na vlasy, tužidlo a pěna mohou zvyšovat produkci mastnory v kořenech vlasů. Je lepší je aplikovat pouze na konce vlasů. 
  1. Použijte fén vlasů na chladný vzduch: Použití sušiče vlasů na teplý vzduch může vést k produkci více mazu v kořenech vlasů. Je lepší sušit vlasy na chladný vzduch, aby se snížila produkce tuku. 
  1. Jezte zdravou stravu: Jíst zdravou stravu bohatou na vitamíny a minerály vám může pomoci regulovat tvorbu tuku v těle a tím i mastnotu vlasů. 
  1. Pijte dostatek vody: Dostatek vody pomáhá udržovat celkovou rovnováhu v těle a regulovat produkci mazu. 
  1. Nepoužívejte hrubé hřebeny: Používání hrubých hřebenů může poškodit vlasy a zhoršit problém s mastnými vlasy. Je lepší používat jemné hřebeny a rozčesávat vlasy opatrně. 
  1. Zkuste používat vlasové masky: Použití vlasových masek pomáhá hydratovat vlasy a zlepšit jejich celkový stav. Tyto masky by se měly nanášet na konce vlasů a nechat působit po dobu několika minut před jejich opláchnutím. 
  1. Zkuste použít olejíček: Použití olejů, jako jsou oleje z mandlí, oliv a kokosu, může pomoci vlasům zůstat hydratované a zlepšit jejich celkový stav. Tyto oleje lze nanášet na vlasy před spaním a nechat působit přes noc.
  1. Vyhněte se častému fénování a stylování: Časté fénování a stylování může poškodit vlasy a zhoršit problém s mastnými vlasy. Je lepší se těmto úpravám vyhnout, pokud je to možné.

Závěr

V závěru lze říci, že boj s mastnými vlasy vyžaduje pečlivou péči a dodržování správných návyků. Pokud se budete držet výše uvedených kroků, měli byste být schopni zlepšit stav svých vlasů a dosáhnout zdravějšího a lesklého vzhledu. 


Mohlo by vás také zajímat:

krása
Femmes.cz – Copyright © 2024