femmes logo

Polámané vlasy – jak se jich zbavit a podpořit jejich růst

10. 2. 2023
polámané vlasy

Obsah

Polámané vlasy jsou častým problémem mnoha žen i mužů. Mohou být způsobeny špatnou péčí, používáním špatných stylingových přípravků, nevhodnými chemickými postupy nebo přirozeným stárnutím. Abyste se jich zbavili a podpořili jejich růst, je důležité dodržovat několik jednoduchých tipů. 

Jak na polámané vlasy

  1. Pečlivě volte stylingové nástroje a produkty. Vyhněte se horkovzdušným kulmám a fénům, které mohou vlasy vysušit a poškodit. Místo toho používejte šetrnější nástroje, jako jsou difuzéry na fén nebo žehlicí kartáče. 
  1. Zamezte kontaktu s chemikáliemi. Barvení, melírování a trvalé ondulace mohou vlasům ublížit. Pokud se rozhodnete pro nějaký z těchto postupů, vyberte si kvalitní produkty a nechte je provést odborníkem. 
  1. Používejte kvalitní šampony a kondicionéry. Ty by měly obsahovat látky, jako jsou proteiny a lipidy, které pomáhají vlasům zpevnit a zlepšit jejich zdraví. 
  1. Zkuste přírodní léčbu. Použití olejů, jako jsou ricinový olej nebo olivový olej, může pomoci obnovit lesk a pružnost vlasů. Můžete také použít masky na vlasy vyrobené z přírodních ingrediencí, jako je avokádo nebo banán. 
  1. Vyhněte se častému rozčesávání a tření mokrých vlasů. Tyto činnosti mohou vlasy poškodit a zpomalit jejich růst. Místo toho se snažte vlasy rozčesávat jemně a nechte je přirozeně vyschnout. 
  1. Pijte dostatek vody a jezte zdravou stravu bohatou na proteiny, vitamíny, železo a další prospěšné látky. Tyto látky jsou nezbytné pro zdravý růst vlasů. 
  1. Omezte kouření a stres. Tyto faktory mohou negativně ovlivnit zdraví vlasů. Snažte se žít zdravý a aktivní životní styl a udržovat stres pod kontrolou. 
  1. Navštivte kadeřnictví pro řádnou péči. Profesionální kadeřníci vám mohou poradit, jak se starat o vlasy a nabídnout vám speciální péči, jako jsou masáže hlavy nebo ošetření. 

Závěr

V závěru lze říci, že polámané vlasy mohou být vyléčeny a lze zabránit jejich opakovanému vzniku. Důležité je pečlivě volit stylingové nástroje a produkty, omezit kontakt s chemikáliemi a dodržovat správnou péči. Také nezapomeňte na důležitost zdravé stravy a životního stylu. Věřte, že když budete dodržovat tyto tipy, vaše vlasy se stanou zdravými a krásnými. 


Mohlo by vás také zajímat:

krása
Femmes.cz – Copyright © 2024