femmes logo

Šedivé vlasy: jak je barvit a pečovat o ně 

10. 2. 2023
šedivé vlasy_péče

Obsah

Šedivé vlasy se vyskytují u většiny lidí ve stáří, ale někteří lidé je mívají již v mladším věku. Tyto vlasy mohou být přirozeně krásné. Někteří lidé je však považují za nevzhledné a chtějí je zakrýt barvou. Zde je několik tipů, jak se o šedivé vlasy správně starat a jak je barvit. 

Pečování o šedivé vlasy 

  • Používejte šampony a kondicionéry určené pro šedivé vlasy, které pomáhají udržet jejich lesk a zabránit jejich žloutnutí. 
  • Hydratujte vlasy, aby byly měkké a hladké. To lze udělat pomocí masky na vlasy nebo použitím oleje na vlasy před umytím. 
  • Nefénujte je příliš horkým vzduchem, abyste zabránili poškození vlasových vláken. 

Barvení šedivých vlasů 

  • Vyberte si správnou barvu. Šedivé vlasy mohou být světlejší než ostatní vlasy, takže je důležité vybrat správnou barvu, která bude odpovídat vašemu typu pleti. 
  • Vyhněte se peroxidovým barvám, které mohou poškodit vlasy a způsobit jejich suchost. Místo toho zvolte barvy na bázi amoniaku nebo henny. 
  • Barvení šedivých vlasů může být náročnější než barvení normálních vlasů, takže je lepší nechat je barvit od odborníka.

Závěr

V závěru je důležité, abyste o své šedivé vlasy správně pečovali tak, aby vypadaly zdravě a krásně. Používejte kvalitní produkty a vyhněte se peroxidovým barvám. Pokud budete dbát na správnou péči a barvení, vaše šedivé vlasy budou vypadat skvěle a dodají vám sebevědomí.

Navíc správným způsobem péče o šedivé vlasy zajistíte zdravý vzhled vlasů a delší výdrž barvy. Tak neváhejte a začněte o své šedivé vlasy pečovat a barvit je tak, aby byly stále krásné a zdravé! 


Mohlo by vás také zajímat:

krása
Femmes.cz – Copyright © 2024