femmes logo

Cestovatelské blogy: Dobrodružství a inspirace kolem světa

22. 11. 2023

Obsah

Cestování otevírá dveře k dobrodružství, novým kulturám a nezapomenutelným zážitkům. Pokud máte touhu prozkoumat svět a hledáte inspiraci pro své budoucí dobrodružství, nebojte se vydat na virtuální cestu a prozkoumat svět cestovatelských blogů. Náš nový článek vám představí několik zajímavých a inspirativních cestovatelských blogů, které vás zavedou na neuvěřitelná místa, poradí s plánováním cesty a nabídnou cenné tipy pro bezstarostné a autentické cestování. Nechte se unést dobrodružstvím a zažijte svět skrze oči těch, kteří se vydali na cesty, o nichž sníte.

PAS A PUSU

Petr věří, že pravé dobrodružství začíná tam, kde končí luxus a stereotyp. Jeho oblíbeným mottem je: “4. třída indických železnic ti dá při cestování víc než čtyřhvězdičkový hotel v Dubaji.” Na jeho webu Pas a pusu naleznete jak zajímavé cestovatelské reportáže, tak i praktické informace. Petrovy cesty jsou vždy spojené s hlubším pochopením politického, historického a kulturního kontextu daného místa. Některé z jeho reportáží otiskl magazín Lidé a Země, ve kterém s ním vyšel také rozhovor. 

NOMADIC

Nomadic je místem, kde cestování není jen o získávání státních razítek do pasu, ale o tom, jak se nechat unést dobrodružstvím s úsměvem na tváři. Sledujte neotřelé příběhy, jak autor putuje po světě s humorem jako průvodcem. Objevujte skrytá kouzla míst, která bývají zapomenuta a zároveň si užívejte cestovatelské filmy, které vás rozesmějí.

LOUDAVÝM KROKEM

Lukáš a Lucka Koneční píšou na blog Loudavým krokem už skoro deset let. Na blogu popisují svoje cesty a čtenářům nabízejí návody, jak si různé země a města vychutnat na maximum. Díky přehledným článkům, aktuálním informacím a velkým cestovatelským zkušenostem se jedná o jeden z nejčtenějších cestovatelských webů v ČR. Původně výlučně cestovatelský blog se rozšířil také na témata marketingu, financí a vydělávání on-line. 

LIKEXPATS

Vizí Likexpats je pomoci cestovatelům z Česka a Slovenska zažít zahraničí jinak, očima místních a více autenticky. S tím jim pomáhají Češi a Slováci, kteří v zahraničí dlouhodobě žijí, perfektně to tam znají a přes jejich platformu nabízejí buď ubytování, které tam vybudovali nebo jednodenní výlety, které si s nimi cestovatelé můžou užít. Dostanou se tak i na místa, o kterých ví pouze místní a kam rádi chodí. Také se dozví spoustu zajímavých informací ze života v cizí zemi přímo z úst člověka, který tam žije. A to všechno v češtině nebo slovenštině. 

CESTA SLOVENSKOM

Nechte se vtáhnout do fascinujícího světa plných cestovatelských tipů na stránce CESTA SLOVENSKOM! Hledáte nenáročné turistické trasy, ideální výlety s dětmi nebo důvody, proč právě Liptov má své neopakovatelné kouzlo? A co tak nejkrásnější hrady a zámky Slovenska? Nebo byste raději objevovali místa se západy slunce, které vám vezmou dech? Na tomto cestovatelském blogu najdete všechny odpovědi a ještě více! Jsou tu pro vás, aby vás inspirovali, abyste objevili nová, zajímavá místa a zažili nezapomenutelné chvíle. Přečtěte si příběhy, podívejte se na fotografie a nechte se unášet dobrodružstvím po krásách Slovenska.

SVETOBEŽNÍCI

Svetobeznici.sk je blog plný cestovatelských příběhů a tipů, založený v roce 2011 skupinou absolventů IT, jejichž vášeň pro cestování vznikla již v roce 2008. Tento blog slouží jako jejich cestovatelský deník, kde sdílejí nezapomenutelné zážitky a praktické rady pro ty, kteří chtějí objevovat nové kultury a destinace s cílem zažít maximum za nejlepší ceny. Svetobeznici.sk nabízí zajímavé tipy na cestovatelské destinace, včetně exotických míst jako Havaj, Francouzská Polynésie, Chile nebo Seychely. Blog je pravidelně aktualizován, a jeho tvůrci spolu se svými partnerskými polovičkami stále hledají nová dobrodružství, aby mohli své zkušenosti a tipy sdílet se svými čtenáři.

ZA HORAMI

Na cestovatelském webu Za horami naleznete praktické rady a inspiraci pro dobrodruhy a cestovatele. Kuba se dělí o své zkušenosti z mnoha málo známých horských treků a cest do míst, o kterých se v průvodcích obvykle nepíše. Pokud máte rádi cestování, najdete zde spoustu tipů, jak se ve světě neztratit. A v případě, že se náhodou skutečně ztratíte, ukáže vám, jak si to pořádně užít.

CHCI DO AMERIKY

Chci do Ameriky je podrobným průvodcem cesty do USA! Najdete zde rady ohledně cesty do Ameriky. Jak si pronajmout auto, průvodce po národních parcích nebo tipy, jak si vybrat nejlepší ubytování. Stránky jsou plné praktických informací, které vám usnadní plánování a zajištění nezapomenutelného zážitku v této fascinující zemi. Připravte se na dobrodružství s Chci do Ameriky a objevte krásy USA s lehkostí a radami od zkušených cestovatelů!

ZAJÍMAVÁ EVROPA

Web Zajímavá Evropa a Svět se zaměřuje na poskytování článků o cestování, historii, tradicích a zajímavostech převážně z Evropy, okrajově také z celého světa.

CULTURES

Na webu CULTURES najdete zajímavé rady a tipy na cestování. Poznejte zajímavá místa ve světě a zjistěte ještě před cestou ty největší zajímavosti o každé zemi. Dozvíte se například, že ve Finsku jsou v obchodech s potravinami také výherní automaty. Výtěžek z těchto automatů jde státu a přispívá na rozvoj kultury. Zpestřete si cestování, díky zajímavým faktům a buďte připraveni na vše.

(Z)CESTY

Anna a Petr Burešovi, milovníci cestování (ideálně dlouhodobého), před lety založili svůj web (Z)CESTY proto, aby mohli sdílet cestovatelské zážitky a postřehy. Ať už jde o cesty po Asii s batohem na zádech (nejdéle 3 roky, vč. roku na Novém Zélandu), anebo po Evropě v autě, s prckem na zadní sedačce (nejdéle 4 měsíce). Vždy co nejvíc nezávisle a nízkonákladově. Web obsahuje podrobné deníky z větších cest, ale zároveň má i blogovou sekci, kde vznikají články s cestovatelskou tématikou – různá zamyšlení, dojmy i zajímavé tipy s důrazem na autentičnost a založené výhradně na vlastních zkušenostech.

CESTOMILOVÉ

Blog Cestomilů je pro všechny, kteří milují cestování. Je plný inspirativních příběhů, praktických rad a nápadů, které pomáhají cestovatelům plánovat jejich dobrodružství a zároveň se dozvědět o místech, která by jinak možná přehlédli.

Autoři blogu jsou vášniví cestovatelé, kteří své zkušenosti přetavují do podrobných článků. Čtenáři mohou očekávat fascinující reportáže o slavných stavbách, kde se dozví nejen historické pozadí a architektonické detaily, ale také zajímavé historky a méně známá fakta, která dodávají těmto místům jedinečný charakter.

Kulinářské speciality jsou dalším velkým tématem blogu. Cestomilové se věnují objevování lokálních pochoutek, receptů a stravovacích tradic různých zemí. Od pouličního jídla po gurmánské zážitky, blog poskytuje čtenářům přehled toho nejlepšího, co mohou v různých zemích ochutnat.

Netradiční zážitky jsou to, co dělá cestování nezapomenutelným, a blog Cestomilů je plný nápadů, jak si vychutnat cestu jinak než většina turistů. Mohou to být plavby na tradičních lodích, účast na místních festivalech nebo workshopy s lokálními řemeslníky.

CESTOU NECESTOU

Cestovatelský festival Cestou necestou přináší fascinující dobrodružství a cestovatelské zážitky. S bohatým programem plným přednášek od zkušených cestovatelů, workshopů a prezentací slibuje inspiraci pro všechny, kteří touží po objevování světa. Festival Cestou necestou není pouze zdrojem cenných cestovatelských tipů, ale také příležitostí setkat se s lidmi, kteří sdílejí vášeň pro dobrodružství. Připojte se k nim a nechte se unést kouzlem objevování nových míst a kultur.

ZAPAKUJ

Míša a Miňo založili eshop i cestovatelský blog Zapakuj před 5 lety, kdy si uvědomili, že je docela těžké vybavit se prakticky, minimalisticky a nízkonákladově na každou další dovolenou. Z vlastní zkušenosti batůžkářů ví, co si lidé potřebují vzít na delší dovolenou, trek nebo do kempu. I díky tomu přizpůsobují nabídku všem typům cestovatelů. Své zde tedy najde začínající i zkušený cestovatel. Veškeré cestovatelské doplňky včetně batohů, filtračních lahví a dalších vychytávek vyzkoušeli v destinacích jako Uganda, Havaj, Filipíny, Kuba, Mexiko nebo Island.

MARKO POLO

Na blogu Marko Polo najdete užitečné rady a triky, jak efektivně šetřit při cestování, což umožňuje objevovat nové kouty světa bez překročení rozpočtu. Kromě toho se Milan podělí o své zážitky z neobvyklých destinací, kde se snoubí tradiční a netradiční prvky, vytvářející nezapomenutelné příběhy. Pro dobrodruhy toužící po přírodních zážitcích připravil tipy na treky v různých částech světa. Milovníci rodinných dovolených u moře si rovněž přijdou na své.


Mohlo by vás také zajímat:

volný čas
Femmes.cz – Copyright © 2024