femmes logo

Originální dekorace do domácnosti

16. 2. 2024

Obsah

Ve svém domově se chce cítit příjemně asi každý, a proto si lidé pořizují do svých domácností nejrůznější dekorace. Ty mohou odrážet jejich osobnost, ale také pro ně mohou být srdcovou záležitostí, díky které se ve svém domově cítí lépe, než bez nich. Jak takové dekorace mohou vypadat a z čeho mohou být vyrobeny? Často by vás to ani nemuselo napadnout!

Pryskyřicové stoly a nábytek

Začneme zlehka. Pryskyřicové stoly a nábytek nejsou žádnou neznámou novinkou. V drtivé většině případů je jako hlavní materiál použito dřevo, které je dozdobeno právě pryskyřicí. Ta může mít nejrůznější barevné odstíny, které mohou být syté, ale třeba také metalické. Díky tomu můžete vybrat takový odstín, který se vám hodí k dalšímu vybavení vaší domácnosti. Výhodou pryskyřice je, že je velice tvrdá a dá se brousit a lakovat prakticky stejně, jako dřevo. Díky tomu se nemusíte bát povrch po čase obnovit!

Sportovní vybavení

Pokud jste vášniví sportovci, můžete své bydlení vyzdobit právě náčiním, které je spojené s vaším oblíbeným sportem. Jednat se může například o staré lyže, tenisové rakety, nebo třeba i kopačky pověšené na hřebík. Zejména v menších bytech pak může být jako dekorace použito i vybavení, které třeba denně používáte. Nejčastěji se asi setkáte se zavěšenými jízdními koly, které ale rozhodně musí být stále čisté!

Neonové nápisy

Kdo má rád světelné dekorace, ten by určitě neměl přehlédnout neony a to především LED neony. Díky nim si můžete nechat vyrobit na zakázku svůj vlastní neonový nápis, či obrazec, který bude zářit v takových barvách, které se vám líbí. Pokud máte třeba malé dítě, můžete nechat vyrobit LED neonem jméno vašeho miminka. A rozhodně se nemusíte bát instalace. Hotové dekorace můžete buď snadno postavit, nebo můžete umístit neony na zeď.

Součástky aut a techniky

Tento typ dekorace ocení asi především muži, ale je nutné přiznat, že součástky aut, nebo další techniky, mohou působit v interiéru opravdu dobře. Velmi populární jsou například konferenční stolky, kdy je skleněná deska podepřená blokem motoru, dobře vypadat ale mohou také nástěnné hodiny, které jsou lemovány pneumatikou. Jako dekoraci můžete samozřejmě použít také nejrůznější nářadí, ozubená kolečka a podobně!

A jaké další nápady máte vy?


Mohlo by vás také zajímat:

volný čas
Femmes.cz – Copyright © 2024