femmes logo

Doma ušitá móda: Objevujte tisíce možností s teplákovinou!

12. 9. 2023

Obsah

Doma ušité oblečení není žádná věda. Obléknout si šaty z teplákoviny může mít mnoho podob, jelikož střihů, variant a kombinací je nespočet. Mohou být elegantní, moderní, upnuté, volné co dodají vzdušnější dojem, jednobarevné či se vzorem. Co si tedy takhle vyrobit padnoucí a vašemu oku lahodící šaty? Pojďme si představit materiál, který vám zaručí udržitelnost, kvalitu a rozmanitost ve výběru.

Co je teplákovina a jak ji využít?

Teplákovina neboli výplněk je pletenina, která má z rubové strany smyčku. Je měkká, pružná ve směru osnovy a útku, nekouše a získá si vás pro její dobré vlastnosti. Tento materiál má různé šířky role a gramáže, která udává tloušťku materiálu. Logicky tedy platí, že čím vyšší gramáž, tím silnější teplákovina je. Před šitím teplákovinu raději vysrážejte pakliže obsahuje bavlnu nebo už při stříhání počítejte se srážlivostí. Navíc je ideální pro každodenní nošení.

Ideální materiál pro každodenní pohodlí

Pakliže při výběru zvolíte teplákovinu s potiskem, odrazí se výsledek v každém detailu hotového výrobku. Váš oblíbený kousek vám tak bude dělat radost po celý rok řadu let. A pakliže vám jedny šaty ušité z teplákoviny stačit nebudou, kdo říká, že musíte zůstat u jediných, můžete mít třeba patery. Záleží na vašem vkusu, citu i náladě. Mějte se ráda a odměňte se.

Nechte se inspirovat a zkuste ušít něco nového

Nudit se rozhodně nebudete. Tento materiál se hodí i na jiné druhy oblečení. Ušijete si z ní čepici, nákrčník, legíny, sukni i sako sportovnějšího střihu.

Malý tip na víkend

Vezměte si piknikovou deku, vydejte se do parku a užijte si pohodové chvíle s vašimi přáteli v něčem novém. A nebo naopak věnujte svůj vytoužený čas sama sobě a užijte si chvíle za šicím strojem a vytvořte si model, který vám vykouzlí úsměv na tváři.


Mohlo by vás také zajímat:

volný čas
Femmes.cz – Copyright © 2024