femmes logo

Kde najít kvalitní recepty online? Objevte TOP české food blogy

17. 10. 2023

Obsah

Někdy se může zdát, že najít kvalitní recepty online je trochu jako hledat jehlu v kupce sena. Internet je plný různých tipů a triků na vaření, ale ne všechny stránky jsou si rovné. Některé jsou přeplněné reklamami, některé mají nejasné instrukce a některé nabízejí recepty, které prostě nefungují. Kde tedy hledat? Jedním ze skvělých míst, kde můžete najít špičkové recepty, jsou food blogy. A právě v Česku existuje několik vynikajících food blogů, které stojí za to sledovat.

RECEPTY PRO ŽIVOT

Jedním z nich je stránka Recepty pro život. Tento blog nabízí širokou škálu receptů, které jsou nejen chutné, ale také zdravé. Co tento food blog však výrazně odlišuje od ostatních, je zaměření blogerky nejen na recepty z běžně dostupných surovin, ale také na méně známé suroviny. Ty jsou ideální pro osoby s různými potravinovými alergiemi nebo pro ty, kteří upřednostňují specifické eliminační diety. Tato stránka je tak skvělým zdrojem inspirace nejen pro běžné, ale i pro alternativní recepty.

MINIMALISTICKÁ KUCHAŘKA

Dalším skvělým místem, kde hledat recepty, je Minimalistická kuchařka. Obsahuje více než 300 jednoduchých a časově nenáročných receptů z běžně dostupných surovin. Kromě receptů zde objevíte nejen osvědčené kuchyňské návody a triky, ale také projekt Minimalismus v kuchyni, který vám může usnadnit cestu k plně funkční a uklizené kuchyni.

ŽIJEME HOMEMADE

Žijeme homemade je inspirativní food blog, který založila Veronika Poláčková. Hlavním posláním tohoto blogu je ukázat lidem, jak si mohou sami doma připravit nejen jídlo, ale i kosmetiku. Blog nabízí recepty na velmi široké spektrum pokrmů z celého světa, od tradičních až po exotické. Veronika se rovněž věnuje přípravě veganských, bezlepkových, bezlaktózových a raw receptů, čímž zajišťuje, že na jejím blogu najde inspiraci opravdu každý.

ŠÉFKUCHAŘŮV DENÍK

Šéfkuchařův deník je bohatý zdroj článků zaměřených na vaření, kulinářské umění a gastronomii. Jeho autorem je Radek Pálka, který ve svých textech otevřeně sdílí své zkušenosti a recepty, jež mohou být velkou inspirací při vaření. Kromě toho nabízí možnost zakoupit knihy jako Šéfkuchařův deník, Jihomoravská kuchařka a Šumavská kuchařka přímo v jeho online obchodě.

ČEŠKA Z ČESKA

Poslední, ale rozhodně ne méně významným, je blog Češka z Česka. Tento blog je skvělým zdrojem receptů na česká jídla. Je ideální pro ty, kteří milují tradiční českou kuchyni a chtějí se naučit, jak připravit autentické české pokrmy. Recepty jsou detailně popsány a doplněny o krásné fotografie, takže i když jste začátečník, měli byste být schopni následovat instrukce bez problémů.

Všechny tyto blogy jsou skvělé na to, aby vás inspirovaly a pomohly vám vylepšit vaše kulinářské dovednosti. Navíc jsou v češtině, takže se nemusíte bát jazykové bariéry. Tak proč nezkusit něco nového a přidat do svého jídelníčku nějaký nový recept z jednoho z těchto blogů?


Mohlo by vás také zajímat:

recepty
Femmes.cz – Copyright © 2024