femmes logo

Dekorace do bytu: jak vybrat vhodné doplňky a dekorace pro váš styl

23. 2. 2023
dekorace do bytu

Obsah

Přiznejme si to, domov je místo, kde trávíme většinu času. Proto chceme, aby byl co nejpříjemnější a aby nám vyhovoval nejen funkčně, ale i esteticky. Dekorace a doplňky do bytu mohou být skvělým způsobem, jak domov zkrášlit a přidat mu osobitý styl. Jak ale vybrat ty správné doplňky a dekorace, které budou ladit s vaším stylem?

Jak vybrat vhodné doplňky a dekorace do bytu pro váš styl?

 1. Definujte svůj styl
  Než začnete nakupovat, je důležité vědět, jaký styl se vám líbí. Může se jednat o moderní minimalismus, rustikální styl, retro, industriální styl nebo třeba styl bohémského bydlení. Podívejte se na inspirační obrázky a najděte si svůj oblíbený styl.
 2. Zaměřte se na barvy
  Každý styl má typické barvy a ty mohou být skvělým způsobem, jak vybrat vhodné dekorace. Například pokud máte rádi rustikální styl, zaměřte se na přírodní barvy jako hnědá, zelená a béžová. Naopak u moderního minimalismu se často používají černá, bílá a šedá.
 3. Kupujte v souladu s celkovým vzhledem interiéru
  Při výběru dekorací a doplňků je důležité myslet na celkový vzhled interiéru. Když už máte v obývacím pokoji například velký barevný koberec, nemusí být nutné přidávat další barevné doplňky. V takovém případě byste mohli zvolit například svíčky nebo květiny v neutrálních barvách.
 4. Mějte na paměti funkčnost
  Doplňky a dekorace nejsou jenom na to, aby hezky vypadaly. Mějte na paměti i jejich funkčnost. Například, když máte málo místa na úložné prostory, může být vhodné pořídit dekorativní košíky nebo bedny, které vám poslouží na ukládání věcí.

Závěr

Výběr správných dekorací a doplňků může být náročný, ale výsledný efekt stojí za to. Pokud se zaměříte na svůj oblíbený styl, barvy, celkový vzhled interiéru a funkčnost, budou vaše dekorace a doplňky skvěle zapadat do vašeho domova. Kromě toho, že zkrášlí váš interiér, mohou také vytvořit příjemnou atmosféru a pohodlí. Tak neváhejte a vyrazte nakupovat!


Mohlo by vás také zajímat:

volný čas
Femmes.cz – Copyright © 2024