femmes logo

Jak poškozené vlasy vrátit zpět do kondice

9. 2. 2023
poškozené vlasy

Obsah

Pokud máte poškozené vlasy, můžete je snadno vrátit zpět do zdravého stavu pomocí několika jednoduchých kroků. Tyto kroky vám pomohou zlepšit jejich vzhled, zdraví a lesk. 

  1. Použijte správný šampon a kondicionér: Vyberte si šampon a kondicionér, který je vhodný pro typ vašich vlasů. Pokud jsou vaše vlasy poškozené, volte produkty určené pro tento typ vlasů. Tyto produkty pomohou vlasům obnovit vláhu a posílit jejich strukturu. 
  1. Zastavte stylingové procedury: Pokud chcete vrátit vaše vlasy zpět do zdravého stavu, musíte zastavit všechny stylingové procedury, jako je například žehlení či kulmování. Tyto procedury mohou vlasy dodatečně poškodit.
  1. Použijte masku na vlasy: Maska na vlasy pomáhá obnovit vlhkost vlasů a zlepšit jejich celkový stav. Používejte ji alespoň jednou týdně. 
  1. Omezte kontakt s horkým vzduchem: Pokud chcete vrátit vaše vlasy zpět do zdravého stavu, omezte jejich kontakt s horkým vzduchem, jako je například vysoušení fénem na nejvyšší teplotu. Před vysoušením fénem používejte sprej na ochranu vlasů před teplem. 
  1. Omezte barvení vlasů: Barvení vlasů může vlasy dodatečně poškodit, takže pokud chcete vrátit vaše vlasy zpět do zdravého stavu, omezte barvení na minimum. 
  1. Použijte olejové a hydratační kúry: Používání olejových a hydratačních kúr pomáhá vlasům udržet vlhkost a zlepšit jejich celkový stav. Tyto kúry se nanášejí na vlasy před spaním a nechávají se působit přes noc. 
  1. Pijte dostatek vody: Pravidelný příjem tekutin, zejména vody, je důležitý pro udržení zdraví vlasů. Dostatek vody pomáhá vlasům zůstat hydratovanými a zdravými. 
  1. Jezte zdravou stravu: Jíst zdravou stravu plnou vitamínů a minerálů je nezbytné pro zdraví vlasů. Tyto látky pomáhají vlasům růst a zlepšují jejich celkový stav. 

V závěru lze říci, že vrácení poškozených vlasů zpět do zdravého stavu vyžaduje pečlivou péči a úsilí. Pokud dodržíte výše uvedené kroky, měli byste být schopni vidět výsledky v podobě zdravých, lesklých a silných vlasů. 


Mohlo by vás také zajímat:

krása
Femmes.cz – Copyright © 2024