femmes logo

Jak začít s pěstováním květin na zahradě

21. 2. 2023
pěstování květin na zahradě

Obsah

Pěstování květin na zahradě může být pro mnoho lidí krásnou a uklidňující činností. Pokud jste začátečník, může se vám tenhle způsob pěstování zdát obtížný, ale ve skutečnosti je to velmi jednoduché a zábavné. V tomto článku se dozvíte, jak začít s pěstováním květin na zahradě a jak správně postupovat.

Jak začít s pěstováním květin na zahradě

 1. Zvolte vhodné místo pro pěstování květin
  Prvním krokem při pěstování květin je zvolit vhodné místo na zahradě. Mělo by být dobře osvětlené a chráněné před větrem, aby květiny měly ideální podmínky pro růst. Pokud máte zahradu, která je převážně zastíněná, můžete zvolit květiny, které snesou stín. Nezapomeňte také vzít v úvahu, jaké druhy květin se ve vaší oblasti nejlépe daří a které nejsou příliš náročné na péči.
 2. Připravte zemi
  Před výsadbou květin je důležité připravit zemi. Můžete ji vyčistit od plevelů a odstranit kamínky, aby měly kořeny květin dostatek prostoru. Také můžete zahrnout do zeminy kompost, který květinám poskytne potřebné živiny.
 3. Vyberte květiny
  Nyní můžete zvolit květiny, které chcete pěstovat. Pokud jste začátečník, doporučujeme vybrat květiny, které jsou snadno pěstovatelné, jako jsou například petunie, pelargónie nebo levandule. Také se můžete rozhodnout pro květiny, které vám přijdou nejkrásnější a nejvhodnější pro váš styl zahrady.
 4. Sázejte květiny
  Květiny můžete sázet buď jako semena nebo jako již rostoucí rostliny. Pokud sázíte ze semen, dodržujte pokyny na obalu a zvolte správný čas pro sázení. Pokud sázíte již rostoucí květiny, vložte je do vykopané díry a dobře je zasypte zeminou. Dbejte na to, aby byly rostliny umístěny v dostatečné vzdálenosti od sebe, aby měly dostatek prostoru pro růst.
 5. Zalévejte květiny
  Je důležité pravidelně zalévat květiny, aby měly dostatek vody pro růst. Doporučujeme zalévat ráno nebo večer, kdy není příliš horko, aby se rostliny nestresovaly. V létě může být potřeba květiny zalévat častěji, aby neuschly.
 6. Hnojte květiny
  Květiny potřebují živiny pro správný růst a kvetení. Proto je důležité je pravidelně hnojit. Můžete použít různé druhy hnojiv, jako jsou organická nebo minerální hnojiva. Dodržujte dávkování na obalech a nepřehánějte to s hnojením, aby se rostliny nepřehnojily.
 7. Pečujte o květiny
  Květiny potřebují pravidelnou péči. Mezi základní úkony patří pravidelné odstraňování vadných květů, odstraňování plevelů a prořezávání, aby měly květiny dostatek světla a prostoru. Pokud se objeví škůdci nebo choroby, je důležité je okamžitě léčit, aby se zabránilo šíření.

Závěr

Pěstování květin na zahradě může být skvělou zábavou pro začátečníky i zkušené zahradníky. Důležité je zvolit vhodné místo, připravit zemi, zvolit vhodné květiny a pravidelně je zalévat, hnojit a pečovat o ně. S trochou snahy a trpělivosti se brzy můžete těšit z krásné zahrady plné květin.


Mohlo by vás také zajímat:

volný čas
Femmes.cz – Copyright © 2024