femmes logo

Zahradničení na malém prostoru: nápady na záhony a truhlíky

15. 2. 2023
záhony a truhlíky na malém prostoru

Obsah

Život v městských oblastech může být obtížný, pokud toužíte po vlastní zahradě, ale nemáte k dispozici dostatek místa. Nicméně pokud máte i malý balkón nebo terasu, můžete si vychutnat krásy zahrady i v tomto prostoru. Zahradničení na malém prostoru může být zábavné a užitečné. V tomto článku najdete několik nápadů na záhony a truhlíky, které vám pomohou vytvořit estetické prostředí, i když máte jen málo místa.

Nápady na záhony a truhlíky:

  1. Vertikální zahrada: Vertikální zahrada umožňuje vytvořit zelenou stěnu na malém prostoru. Můžete použít truhlíky, květinové stojany nebo samostatné květináče, které umístíte vedle sebe a pak na ně zavěsíte květinové koše nebo květinové boxy. Tento typ zahrady vám umožní využít každý centimetr prostoru.
  2. Zahrada v truhlících: Pokud nemáte mnoho místa pro velké květinové záhony, můžete použít menší květinové truhlíky, které umístíte vedle sebe. Tento nápad vám umožní vytvořit krásnou květinovou zahradu, kterou můžete snadno přenášet na jiná místa.
  3. Záhon na terase: Pokud máte terasu, můžete vytvořit záhon květin nebo bylinek. Záhon můžete vyrobit z kamenných dlaždic, dřevěných prken nebo z jednoduchých květinových stojanů. Na záhoně můžete pěstovat různé druhy květin nebo bylinek, jako jsou levandule, máta, tymián, rozmarýn nebo petržel.
  4. Zahrada v květinových stojanech: Květinové stojany jsou ideální pro zahradničení na balkoně nebo terase. Můžete si vybrat různé velikosti a tvary stojanů a umístit na ně květinové truhlíky nebo květinové koše. Vytvořte svůj vlastní design a vyberte rostliny, které vám budou nejvíce vyhovovat.

Závěr

Výběr vhodných záhonů a truhlíků pro malý prostor nemusí být jednoduché, ale věřte, že stojí za to zkusit trochu experimentovat. Vyberte si truhlíky a záhony, které jsou pro vaše prostory nejvhodnější a zkrášlí váš balkón nebo terasu. Ať už si vyberete jakékoliv záhony a truhlíky, nezapomeňte se bavit a užít si krásu své zahrady.


Mohlo by vás také zajímat:

volný čas
Femmes.cz – Copyright © 2024