femmes logo

10 nejoblíbenějších tanců pro začátečníky

28. 2. 2023
tance pro začátečníky

Obsah

Tanečníkům začátečníkům se často nabízí mnoho možností, když jde o výběr tance, který by mohli začít praktikovat. Výběr správného tance pro začátečníky může být klíčový pro to, jak se budou cítit při tanci, zda se budou bavit a zda se jim bude líbit jejich vývoj.

Proto jsme vytvořili seznam deseti nejoblíbenějších tanců pro začátečníky, které jsou snadno naučitelné a jsou vhodné pro všechny věkové kategorie. Každý z těchto tanců má svou vlastní historii a charakteristické prvky, které jsou pro ně typické. Pokud se učíte tancovat poprvé, může být užitečné prozkoumat tyto různé tance, abyste si mohli vybrat ten, který vám nejlépe vyhovuje.

Výběr nejoblíbenějších tanců pro začátečníky

Mezi nejoblíbenější tance pro začátečníky patří:

 1. Salsa
 2. Cha-cha
 3. Rumba
 4. Jive
 5. Vals
 6. Foxtrot
 7. Quickstep
 8. Tango
 9. Swing
 10. Bachata

Všechny tyto tance mají své vlastní základní kroky a postupy, které se snadno naučí, a jsou vhodné pro začátečníky, kteří si chtějí užít tanec a zlepšit své taneční schopnosti. V následujících částech článku se budeme podrobněji zabývat každým z těchto tanců a jejich základními kroky.

Podrobný popis nejoblíbenějších tanců pro začátečníky

Každý z deseti tanců pro začátečníky má své vlastní základní kroky a postupy, které je třeba se naučit. V této části článku se podrobněji podíváme na každý tanec a jeho základní kroky.

 1. Salsa je energický tanec, který se tančí na latinskoamerickou hudbu. Základním krokem je ,,basic step”, kdy se postupně krokuje dopředu a dozadu na každý rytmus hudby. Důležitým prvkem je také taneční držení a koordinace s partnerem.
 2. Cha-cha je dalším latinskoamerickým tancem, který je rytmický a zábavný. Základním krokem je ,,side-together-side”, kdy se postupně krokuje do strany a poté se nohy spojí. Je důležité sledovat rytmus hudby a udržovat tempo.
 3. Rumba je pomalejší latinskoamerický tanec, který se tančí s velkým důrazem na výraz a emocionální interpretaci. Základním krokem je ,,cuban walk”, kdy se postupně krokuje dopředu a dozadu, s důrazem na smyslné pohyby boků.
 4. Jive je energický tanec, který má své kořeny v jazzu a rock and rollu. Základním krokem je ,,triple step”, kdy se krokuje třikrát dopředu a třikrát dozadu, s důrazem na rytmus a koordinaci s partnerem.
 5. Vals je evropský tanec, který má elegantní a romantickou atmosféru. Základním krokem je ,,natural turn”, kdy se postupně krokuje dopředu a dozadu, s důrazem na plynulé a ladné pohyby.
 6. Foxtrot – Foxtrot je dalším evropským tancem, který je elegantní a plynulý. Základním krokem je ,,basic weave”, kdy se postupně krokuje dopředu a dozadu, s důrazem na taneční držení a koordinaci s partnerem.
 7. Quickstep je rytmický evropský tanec, který je rychlý a energický. Základním krokem je ,,chassé”, kdy se postupně krokuje v rychlém tempu s důrazem na rytmus a taneční držení.
 8. Tango je evropský tanec, který má vášnivou a dramatickou atmosféru. Základním krokem je ,,basic walk”, kdy se postupně krokuje dopředu a dozadu, s důrazem na drsné a expresivní pohyby.
 9. Swing je dalším tancem, který má kořeny v jazzu a rock and rollu. Základním krokem je ,,triple step”, podobně jako u jive, ale s důrazem na pohyby boků a koordinaci s partnerem.
 10. Bachata je populární latinskoamerický tanec, který má pomalejší tempo a romantickou atmosféru. Základním krokem je ,,basic step”, kdy se postupně krokuje dopředu a dozadu s důrazem na smyslné a ladné pohyby.

Pro každý tanec existuje mnoho dalších kroků a postupů, které je možné se naučit s pokročilejším tréninkem. Nicméně, znalost těchto základních kroků je klíčová pro začátečníky, aby se mohli cítit pohodlně na parketu a užívat si tanec. Doporučuje se pravidelný trénink s partnerem nebo s instruktorem v tanečním studiu, abyste zdokonalili taneční schopnosti a naučili se správné kroky.

Jak začít tancovat

Začít tancovat může být pro mnoho lidí obtížné. Mohou se cítit nervózní nebo se obávat, že nemají dostatečné taneční nadání. Nicméně existuje mnoho způsobů, jak začít s tancem a najít taneční partnera, taneční školu nebo klub.

 1. Najděte si tanečního partnera – Pokud nechcete chodit na taneční lekce sami, můžete najít tanečního partnera mezi svými přáteli nebo rodinou. Pokud nemáte známé, kteří by s vámi chtěli tancovat, můžete se pokusit najít si partnera na tanečním večírku, v tanečním klubu nebo online na sociálních sítích.
 2. Najděte si taneční školu nebo klub – Existuje mnoho tanečních škol a klubů, které nabízejí taneční kurzy pro začátečníky. Můžete si vybrat mezi latinskoamerickými, evropskými nebo moderními tanci. Taneční škola může být skvělým způsobem, jak se naučit nové tance a zlepšit své taneční schopnosti.
 3. Získejte sebevědomí – Pokud se cítíte nervózní při tanci, můžete si zlepšit sebevědomí pravidelným tréninkem a opakováním tanečních kroků. Můžete si také zkusit najít si tanečního partnera, se kterým budete cítit pohodlně a uvolněně.
 4. Buďte trpěliví – Tanec není něco, co se naučíte přes noc. Je důležité být trpělivý a nevzdávat se při prvních neúspěších. S pravidelným tréninkem a cvičením se stanete lepšími a zlepšíte své taneční schopnosti.

Výběr správného tance pro začátečníky může být klíčový pro to, jak se budete cítit při tanci. Proto je důležité vybrat si takový tanec, který vám bude vyhovovat a bude vám přinášet radost a zábavu. Pokud se budete řídit těmito tipy a bude se vám dařit, můžete najít novou vášeň v tanci a objevit nové aspekty své osobnosti.

Závěr

Závěrem lze říci, že tance pro začátečníky jsou skvělým způsobem, jak začít s tancem a zlepšit své taneční schopnosti. Deset nejoblíbenějších tanců pro začátečníky nabízí různé styly a tempo, takže si můžete vybrat ten, který vám nejvíce vyhovuje. Tanec může mít mnoho pozitivních vlivů na zdraví a pohodu, jako je zlepšení fyzické kondice, koordinace a sebedůvěry. Pokud chcete začít tancovat, můžete najít tanečního partnera, taneční školu nebo klub a být trpělivý sám se sebou. Tanec je skvělým způsobem, jak se vyjádřit umělecky a kreativně, zatímco zároveň zlepšujete své zdraví a pohodu.


Mohlo by vás také zajímat:

volný čas
Femmes.cz – Copyright © 2024