femmes logo

Svatební dekorace z domácích surovin: nápady a tipy na originální výzdobu

22. 2. 2023
svatební dekorace

Obsah

Svatba je významnou událostí v životě mnoha lidí. Při plánování svatebního dne se mnoho párů snaží najít způsob, jak svůj den udělat co nejvíce osobním a originálním. Jedním způsobem, jak toho dosáhnout, je vytvořit svatební dekoraci z domácích surovin. Existuje mnoho způsobů, jak využít běžné předměty a materiály k vytvoření originální a úchvatné svatební výzdoby.

Nápady a tipy na originální svatební dekoraci

 1. Květiny a rostliny:
  Použití čerstvých květin a rostlin je tradičním způsobem, jak vytvořit svatební dekoraci. Můžete však také využít sušené květiny, větve a listy, aby se vytvořil rustikální vzhled. Pokud máte zahradu, můžete použít vlastní rostliny a květiny a vytvořit z nich originální výzdobu.
 2. Svíčky:
  Svíčky jsou dalším klasickým prvkem svatební výzdoby. Můžete vytvořit svíčkovou stěnu nebo je umístit na stolech a vytvořit tak romantickou atmosféru. Můžete také využít sklenice a bílou malbu na vytvoření svíčkových světel.
 3. Textil:
  Kusy textilu mohou být využity k vytvoření krásné svatební dekorace. Například bavlněné stuhy, které se snadno získají v různých barvách a šířkách, mohou být použity k vytvoření květinových vazeb, nebo k ozdobení židlí.
 4. Papír:
  Dalším levným materiálem, který lze použít pro svatební dekoraci, je papír. Můžete vytvořit květinové koule, nebo vytvořit dekorativní papírové ozdoby. Pokud chcete být opravdu kreativní, můžete vytvořit svatební kytici ze starých knih nebo map.
 5. Ovocné a zeleninové dekorace:
  Využití ovoce a zeleniny je dalším netradičním způsobem, jak vytvořit svatební dekoraci. Můžete použít ovoce a zeleninu k vytvoření barevných a zajímavých středů stolu, nebo k vytvoření svatebních dortů a dezertů. Můžete také vytvořit ovocné a zeleninové věnce a aranžmá.
 6. Skleněné láhve:
  Skleněné lahve mohou být využity k vytvoření krásné svatební výzdoby. Můžete je přidat na stůl, nebo je využít k vytvoření svícnů a dekorativních svatebních předmětů.
 7. Svatební tabule:
  Svatební tabule je dalším kreativním způsobem, jak vytvořit svatební dekoraci. Můžete vytvořit svoji vlastní tabuli s nápisy a obrázky, které mají pro vás zvláštní význam. Můžete také použít tabuli k ozdobení svatebního stolu, nebo k vytvoření dekorativních svatebních obrázků.
 8. Světelné lahve:
  Skvělou dekorací jsou také světelné lahve, které krásně vyzdobí každý stůl.

Závěr

Jak vidíte, existuje mnoho způsobů, jak vytvořit krásnou svatební výzdobu z domácích surovin. Využití kreativity a osobního přístupu k výzdobě může udělat váš svatební den jedinečný a nezapomenutelný. Pokud hledáte způsob, jak vytvořit originální svatební výzdobu, nebojte se využít různých materiálů a předmětů, které máte k dispozici. Buďte kreativní a užijte si svůj speciální den.


Mohlo by vás také zajímat:

volný čas
Femmes.cz – Copyright © 2024