femmes logo

Dekorace do bytu: 10 tipů na oživení interiéru

22. 2. 2023
oživení interiéru

Obsah

Když se rozhodnete změnit interiér vašeho bytu, můžete být v pokušení koupit nový nábytek nebo malby, ale malé dekorace mohou také udělat velký rozdíl. V tomto článku se podíváme na 10 tipů na oživení interiéru pomocí různých dekorací.

10 tipů na oživení interiéru bytu dekoracemi

 1. Koberce a koberčky
  Koberce a koberčky jsou skvělým způsobem, jak přidat do bytu barvy a texturu. Vyberte si kusy, které se hodí k barvám a stylu vašeho interiéru a umístěte je na místa, která potřebují trochu zvýraznění.
 2. Zrcadla
  Zrcadla jsou nejen praktická, ale také krásná. Zavěste je na stěny, kde odrážejí přirozené světlo a vytvářejí pocit prostornějšího místa. Zrcadla také mohou sloužit jako zajímavý designový prvek, pokud si vyberete zajímavý rám.
 3. Květiny a rostliny
  Květiny a rostliny přidávají do interiéru příjemnou atmosféru a zároveň mohou být krásným dekorativním prvkem. Vybírejte rostliny, které snášejí stín, pokud máte málo přirozeného světla, nebo rostliny, které potřebují slunce, pokud máte světlé prostory.
 4. Svíčky
  Svíčky přidávají do bytu příjemnou atmosféru a zároveň vytvářejí romantické osvětlení. Vyberte si vůni, která se vám líbí, a umístěte svíčky na stůl nebo na okno, aby vašemu domovu dodaly útulnou atmosféru.
 5. Kresby a fotografie
  Kresby a fotografie jsou skvělým způsobem, jak vyjádřit svou osobnost a přidat do bytu kousek vlastního stylu. Vybírejte si kresby a fotografie, které se vám líbí a které se hodí k celkovému designu vašeho bytu. Zavěste je na stěny nebo je postavte na policích.
 6. Polštáře
  Polštáře jsou skvělým způsobem, jak přidat do bytu barvu a texturu. Vyberte si v dekoraci polštářů, které se hodí k vašemu nábytku a barvám v místnosti. Kromě toho, že jsou polštáře měkké a pohodlné, také dokážou rychle změnit atmosféru místnosti, stačí je jednoduše vyměnit za nové.
 7. Umělecká díla
  Koupě uměleckého díla může být velkou investicí, ale kromě toho, že se jedná o krásný kus, také může oživit celou místnost. Pokud nechcete utrácet za drahé obrazy, můžete se zaměřit na menší kusy, jako jsou tisky, plakáty nebo ilustrace.
 8. Dekorační misky a mísy
  Dekorační misky a mísy jsou nejen praktické, ale také dokážou vytvořit zajímavé vizuální efekty v místnosti. Vyberte si misky a mísy, které se hodí k vašemu nábytku a barvám v místnosti, a naplňte je dekorativními předměty, jako jsou kameny, mušle nebo sukulenty.
 9. Textilní dekorace
  Textilní dekorace, jako jsou závěsy, ubrusy a prostěradla, jsou skvělým způsobem, jak přidat do bytu texturu a barvu. Vybírejte si látky, které se hodí k nábytku a barvám v místnosti, a kombinujte různé vzory a textury pro zajímavý efekt.
 10. Světla
  Posledním tipem na oživení interiéru jsou světla. Kromě klasického osvětlení můžete použít i další světelné zdroje, jako jsou například lampy, svícny nebo řetězy s LED světly. Hrát si s různými zdroji světla může vytvořit zajímavou atmosféru v místnosti.

Závěr

V tomto článku jsme si představili 10 tipů na oživení interiéru pomocí dekorací. Kombinování různých dekorativních prvků může vytvořit útulnou a příjemnou atmosféru v místnosti, a to bez nutnosti investovat velké částky do nového nábytku nebo malířských prací. Vyzkoušejte některé z těchto tipů a sledujte, jak se váš byt stane místem, kde se budete cítit dobře.


Mohlo by vás také zajímat:

volný čas
Femmes.cz – Copyright © 2024