femmes logo

Tip, co k večeři: chutný bowl

20. 1. 2023
bowl

Obsah

Pokud se každý večer potýkáte s otázkou, co připravit k večeři, máme pro vás skvělý tip. Zkuste připravit tzv. “bowl” jídlo.

Co je bowl:

Bowl jídlo je v podstatě směs různých surovin, které jsou servírovány v jedné míse. Může obsahovat rýži, quinoa nebo jiný druh obilovin, kombinované s různými druhy masa, ryby, vejce nebo luštěninami, zeleninou a ovocem. K tomu můžete přidat různé omáčky nebo koření, které jídlo ochutí.

Jednou z výhod bowl jídla je, že může být připraveno s různými druhy surovin, takže se nemusíte bát, že se jídlo opakuje. Navíc, tato jídla jsou většinou velmi vyvážená a zdravá, protože obsahují různé druhy surovin.

Zde je jednoduchý recept na bowl jídlo s kuřecím masem a zeleninou:

Seznam surovin:

 • 1/2 šálku vařené rýže
 • 1/2 kuřecí prsa, nakrájené na kostičky
 • 1/2 cibule, nakrájené na kostičky
 • 1/2 papriky, nakrájené na kostičky
 • 1/4 šálku kukuřice
 • 1 lžíce oleje
 • Sůl a pepř dle chuti

Příprava:

 1. Na pánvi rozehřejte olej a osmažte kuřecí maso dozlatova.
 2. Přidejte cibuli, papriku a kukuřici a nechte dusit po dobu asi 5 minut.
 3. Přidejte vařenou rýži do směsi a promíchejte.
 4. Jídlo osolte a opepřete dle chuti.

Tipy a triky:

Bowl jídlo můžete servírovat v jedné míse a podle vaší chuti přidat různé omáčky nebo koření. Tento recept je jen jedním z mnoha možných variant, jak můžete bowl jídlo připravit. Můžete například nahradit kuřecí maso za rybu nebo tofu, nebo použít jiné druhy zeleniny nebo obilovin. Můžete také přidat různé druhy koření nebo omáčky, aby jídlo bylo ještě chutnější.

Závěr:

Bowl jídlo je skvělý způsob, jak rychle a snadno připravit vyváženou večeři, která je plná chutí a nutričních hodnot. Navíc tuto volbu lze variovat neustále a tak nikdy neomrzí. Vyzkoušejte tento způsob přípravy večeře a uvidíte, jak se stane oblíbeným jídlem nejen pro vás, ale i pro vaši rodinu a přátele.


Mohlo by vás také zajímat:

recepty
Femmes.cz – Copyright © 2024